Examen secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de daniella92 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!

In urma cu 5 zile am facut un examen al secretie vaginale.
Rezultatul a fost urmatorul:
celule epiteliale numeroare
leucocite rare
frecventi lactobacili
relativ frecventi coci gram pozitivi
scurte lanturi
Neisseria, Candida, Trichomonas absente
Cum ar trebui sa il interpretez?

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exprimarea nu este clara, concludenta. Este recomandat sa intrebati medicul de laborator pentru mai multe detalii.

Mira

acum 10 ani

De ce nu mergi la medicul ginecolog? el este in masura sa-ti spuna exact si sa-ti faca un consult si sa-ti ofere si tratamentul corect pentru ceea ce evidentiat analiza. Dac anu ai medic ti-l recomand pe al meu, e dr. Haradja de la Donna Medical Center. E f bun si are rabdare cu tine... e important tocmai pt ca eu nu plec dintr-un cabinet pana nu mi se elucideaza toate semnele de intrebare. Daca nu, cauta recomandari ca sa fii sigura ca te duci la cineva bun. Bafta