examen secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de lily81 cu 10 ani in urma.

ce inseamna: frecvente epitelii de tip vaginal,strat superficial,intregi si distruse in placarde si izolate,rare leucocite,flora abundenta constituita din coci gram pozitivi in diplo si lanturi scurte, rari cocobacili

Raspunsuri (3)

Mira

acum 10 ani

buna Lili ...de ce nu-i ceri ginecologului tau sa-ti interpreteze rezultatele? Eu ma mir chiar ca ti-a facut examen de secretie si nu te-a chemat ulterior macar la 10 minute la discutii pt. interpretare... Sau vrei de fapt sa vezi daca e ok medicul si a interpretat corect? eu te-as sfatui sa cauti un medic bun, intreaba-ti prietenele sau cauta recomandari pt ca ginecologul este esential... eu pot doar sa te ajut sa-ti recomand ginecologul meu Dr. Haradja de la Donna Medical Center, e fff bun. bafta

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti o infectie vaginala determinata de acea flora abundenta de coci si cocobacili. Restul modificarilor descrise sunt consecinta infectiei.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru prescrierea unui tratament.

lily81

acum 10 ani

multumesc frumos pentru raspuns!