examen microscopic colorat din secretie vaginala

Boli genitale feminine

Postata de lavi.rafi cu 14 ani in urma.

va rog sa ma ajutati cu un raspuns : am facut un examen de secretie vaginala si rezultatul a fost "rare epitelii,rare leucocite,frecventi bacili gram pozitivi.stie cineva cum si cu ce se trateaza acesti bacili?multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

anonim

acum 14 ani

bacilii gram pozitivi din secretia vaginala sunt de obicei lactobacilii - care nu se trateaza: consulta-ti medicul, orice analiza se interpreteaza in functie de simptomele si semnele clinice.