Este normal să nu dispară balonarea la zafrilla?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11714973150 cu 5 luni in urma.

Iau PelviBlue cu Zafrilla de 2 luni , trebuie să îl continui până la 6 luni, de când am început cu sacrul la am scurgeri maronii și cu sânge zilnic , balonarea a apărut tot atunci , este normal ?

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Balonarea ar fi trebuit sa se amelioreze dupa un timp de la inceputul tratamentului cu PelviBlue si Zafrilla. Sangerarea zilnica si aparitia balonarii in acelasi timp cu inceperea tratamentului pot sugera prezenta unei probleme suplimentare care trebuie investigata.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-cauze-simptome-tratament_16335
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-balonare-cauze-simptome-si-remedii_15499
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-un-simptom-care-nu-trebuie-ignorat-iata-ce-boli-grave-poate-as_15367

Krysa3

acum 5 luni

Bună seara . Îmi puteți spune cum ați descoperit boala și ce investigații ați făcut? Ma confrunt cu aceeași problema și de 6 luni mi se spune ca am boala inflamatorie pelvina și ma tratez cu antibiotic și ovule dar simptomele mele nu se remit . Va mulțumesc mult.

Utilizator11714973150

acum 5 luni

Am fost doar la un simplu control ginecologic și am un început de endometrioza .