Este cineva care a facut vaccinul Strovac?

Boli genitale feminine Infectii urinare Vaccinuri si vaccinari

Postata de Diana cu 3 ani in urma.

Buna,
As dori sa aflu daca este cineva care a facut cele 3 doze de Strovac pentru infectiile urinare cu E-coli. Este eficient? Cand l-ati facut, dupa sterilizarea urinei?
Multumesc!

Raspunsuri (2)

DP

acum 3 ani

Buna ziua, ati facut acest vaccin, ati avut rezultate? eu l-am facut in noiembrie, urmand si tratament cu antibiotic (3 luni), totul la recomandarea medicului urolog. La 1 zi dupa terminarea tratamentului, am avut simptome, am facut urocultura si iar am ecoli.

Utilizator11626622615

acum 2 ani

Buna ziua ,Îmi puteți spune va rog frumos la ce medic ați făcut acest vaccin stovac?eu Îl am însă nu știu dacă toți medicii vor accepta sa îți facă aceste doze ,fiind un vaccin”necunoscut”pt ei!