este ceva grav?

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp15033021034559 cu 9 ani in urma.

Buna.as dori sa imi spuna cineva daca ceea ce mi-a iesit la analize este ceva grav sau ar trebui sa urmez un tratament.Mi-am facut testul papanicolau si mi-a iesit urmatorul rezultat.
Diagnostic citologic: frotiu negativ pentru o leziune intraepiteliala sau maligna;
frotiu inflamator cu candida
multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 9 ani

Medicul ginecolog va prescrie un tratament pentru candidoza.