este bun tratamentul?

Boli genitale feminine

Postata de piciulica23 cu 14 ani in urma.

Buna seara,in primul rand vreau sa va spun ca am fost la doctor.ginecolog pentru ca imi doresc un copil. In urma controlului am aflat ca am chisturi pe ambele ovare(ovar polichistic),vreau sa mentionez ca intotdeauna am ciclul menstual normal 28-29 zile,am uterul mic pentru inaltimea mea,am 170 cm iar uteru:axul lung 52,7diametrul antero-posterior 23,7.Pentru chisturi am primit un tratament cu DIANE 35, VITAMINA E si ANDROCUR.Intrebarile mele sunt urmatoarele:ce sanse am sa fac un copil in situatia asta(dupa tratameant)si daca tratamentul credeti ca este bun.Eu sunt fumatoare si doctorul mi-a zis ca e f periculos sa fumez in timpul tratamentului,ce credeti?Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 14 ani

Are dreptate, este periculos sa fumezi. Altfel, tratamentul este foarte bun, nu bun. Iar daca vrei un copil, sper ca nu vrei unul cu probleme, deci sper ca vrei sa te lasi de fumat cat de curand. Fumatul cauzeaza si infertilitate. Deci grija mare.