escherichia coli

Boli genitale feminine

Postata de Cosmina - Catinca cu 10 ani in urma.

Multumesc pt promptitudinea raspunsului. Nu stiu cate zile sa iau ciprofloxacin, doctorul nu mi-a zis... ma puteti ajuta in privinta asta cu un sfat? multumesc

Raspunsuri (1)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

noile tendinte sunt ca o infectie urinara necomplicata sa se trateze cu 3 zile de antibiotic, 2 capsule de 500 mg la 12 ore. unii medici sunt mai conservatori si recomanda 5 zile. puteti asocia urinal akut, pentru a ameliora simptomele. trebuie sa consumati multe lichide si sa acordati o importanta deosebita igienei genitale. e recomandat sa urinati dupa orice act sexual (metoda de preventie a contaminarii tractului urinar)