escherichia coli

Boli genitale feminine

Postata de Cosmina - Catinca cu 10 ani in urma.

Am facut cultura-secretie col/vaginala si mi-a iesit prezent ESCHERICHIA COLI. Doctorul meu ginecolog mi-a zis sa iau Ciprofloxacin 1tb la 12 ore. La cat timp pot sa repet analiza pt a ma asigura ca va iesi negativa? In speranta unui raspuns rapid, va multumesc din suflet!

Raspunsuri (1)

Alina-Carmen Popescu

acum 10 ani

Cate zile urmezi terapia cu Ciprofloxacin ? Daca este prea scurta cura , germenul poate dobandi rezistenta la acest bactericid ...