endometrioza

Boli genitale feminine

Postata de CRISTINA144121941 cu 12 ani in urma.

In noiembrie 2010 am facut operatie de endometrioza abdominala.Am urmat un tratament cu diphereline timp de 5 luni.Dr.mi-a spus ca la 40 de zile dupa ultima injectie se reinstaleaza menstruatia.Au trecut 2 luni si ....nimic.Pot sa raman insarcinata in aceasta perioada,chiar daca nu am menstruatie?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Sper ca va protejati. Medicul dvs ce v-a zis cand i-ati spus ca nu aveti inca menstruatie?

Anda

acum 10 ani

Buna ziua. Si eu ma regasesc exact in exemplul doamnei. Am intrebat daca in aceast perioada trebuie protectie si mi s a spus ca nu e cazul. Deci e posibil sa fi ramas insarcinata in atare conditii? Multumesc anticipat pentru raspuns