Endometrioza, tratament cu anticonceptionale

Boli genitale feminine

Postata de Vale1988 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am fost operata de chist ovarian in martie 2010.Am facut tratament cu orgametril 3 luni, dupa care am inceput cu anticonceptionale Diane35.Uneori am impresia ca am dureri la fel ca inainte..e posibil sa reapara chistul?Doctorul meu ginecolog mi-a recomandat vizita la un an.Este indicata o intrerupere a tratamentului?Multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

S-a implinit un an. Ce v-a zis la vizita?

Vale1988

acum 12 ani

Am fost in decembrie ultima oara la control.Mi-a zis ca atata timp cat iau anticonceptionale nu este niciun pericol.

Iuli

acum 12 ani

Cereti o a doua parere medicala (mai consultati un ginecolog). Intreruperea nu este indicata fara acordul medicului.