eliminari

Boli genitale feminine

Postata de ruzzlan cu 13 ani in urma.

buna ziua am 27 de ani, in 2006 mi-am pus un sterilet, si de vre-o 3-4 luni am niște scurgeri neplacute, la continut sunt ca un fel de mucoasa,de culoare galbuie și un miros nu chiar plăcut , am vizitat un ginecolog și mi-a pus ds.endometrita cronica , mi-a prescris metronodazol și sup .cu clindamicina le-am administrat dar vad ca eliminările tot asa si continua . Cîteodata pe neprins de veste ma mai și apucă niște dureri groaznice caci nici macar nu pot sa stau asezata. Ce puteti sa-mi recomandati,va multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

floryny

acum 13 ani

Se poate sa ai o infectie, mergi la un control de specialitate pentru un diagnostic bun si un tratament pe masura.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Ar trebui sa faci un examen de secretie vaginala cu antibiograma si papanicolau ca sa stii exact care este cauza scurgerilor tale. Poate n-ar strica sa faci si o ecografie...

marialeea

acum 13 ani

De cand ti-ai pus steriletul NU AI MAI FACUT NICI UN CONTROL??!! E una stiu ca e imperios necesar de mers la control ginecologic mai ales ca il ai de atata timp...

ruzzlan

acum 13 ani

ba da am mers la control chiar nu demult si mia zis ca steriletul e in regula.....

marialeea

acum 13 ani

Trebuia sa ceri sa-ti ia secretie pentru analiza! Ce Dumnezeu or avea medicii astia ginecologi, chiar or fi toti batuti in cap???? Neaparat trebuie sa-ti faci o analiza de secretii si un Paps, e posibil sa ai vreo infectie sau vreo ciuperca, eu una insa cred ca si cu steriletul poate fi ceva in neregula, pentru ca eu stiu ca dupa o perioada corpul e posibil sa ti-l respinga. Este un corp strain in organismul tau, nu uita! Dar la ce sa te astepti de la un medic ginecolog care nu-ti face nici o analiza, vezi sa nu spuna el ca ar fi vreo problema cu steriletul...