Elena Anastasia?

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp1515952212 cu 6 ani in urma.

Bună seara! Am 21 de ani, iar în urmă cu săptămâni am întreținut un raport sexual protejat, chiar în perioada fertilă..în timpul acestuia, prezervativul s-a rupt, dar ne-am dat seama rapid şi schimbat. Acum o săptămână trebuia să îmi vină menstruația, dar a întârziat până în a treia zi, când au început nişte scurgeri, de culoare mai deschisă, uneori observându-se nişte cheaguri mici de sânge..acestea au ținut 3 zile. Am citit şi am aflat că ar putea fi sângerarea de împlantare, care deobicei durează câteva ore...de atunci, am înțepătiri în ambele ovare, predominant în cel drept..sânii îi simt mai voluminoşi, dar nu sensibili, fără vreo modificare a culorii areolei..e posibil să fie vorba de o sarcină...? Am înțeles că sângerarea de împlantare apare după 8-10 zile, iar la mine a apărut după aproximativ 16...mi-am făcut programare la ginecolog, nu însă şi un test de sarcină..

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-sunt-insarcinatai_1124

MembruMobileApp1521294756

acum 6 ani

Buna ziua Elena Anastasia..ce s-a întâmplat ? Cum esti?