echilibrare hormonala

Boli genitale feminine

Postata de nicoleta5699674 cu 15 ani in urma.

In urma unor analize am aflat ca nivelul estrogenului este mult mai mare decat al progesteronului..am diplszie mamara ed cc 3 ani si se pare ca acesta este un factor provocator..stie cineva cum as putea reduce estrogenul?ce tratamente exista,medici cu care ati rzolvat aceasta prb in Bucuresti?

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Iti recomand spitalul Parhon si pe dr. Dumitrache. Este un medic foarte ocupat, dar cu rezultate exceptionale. Si dr. Fica de la spitalul Elias are rezultate remarcabile in acest sens.

hci

acum 15 ani

Daca ai tulburari de hormoni sexuali un tratament eficace sunt anticonceptionalele. du-te la un ginecolog cu analizele si el o sa-ti recomande anticonceptionalul adecvat