E posibil ca din cauza acelui chist sa nu am menstruatie?

Boli genitale feminine

Postata de ana-maria1973 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!As vrea sa va confirm ca acum 4 ani de zile mi sa confirmat ca am chist ovarian,pe ovarul stang de 6-7 si am o problema cu menstruatia.Am facut doua terste de sarcina care au iesit negative.E posibil ca din aceasta cauza sa nu am menstruatie?!Astept raspunsul dumneavoastra.Va multumesc Anamaria!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Da, e posibil. Insa de acum 4 ani de unde stiti care e situatia? Dvs aveati un chist atat de mare si nu l-ai mai investigat? Nu e normal asa ceva. O femeie sanatoasa trebuie sa faca un control ginecologic anual, daramite una cu probleme de sanatate...

ina

acum 13 ani

Este posibil sa fie vorba de o dereglare hormonala care a dus la aparitia chistului cat si la intarzierea menstruatiei. Mergi la un endocrinolog pentru mai multe detalii si recomandari

ionela

acum 11 ani

in luna aprilie am facut un avort in uk iar de atunci nu mai am menstruatie normala doar ma pateaza si asta aproape toata luna .de ce

Ioana

acum 8 ani

Da este foarte posibil ca din cauza chistului sa nu ai menstruatie asa e si la mine , imi venise ciclu neregulat o luna aceam 2 nu una da una nu si tot asa si am mers la medic si mia spus ca din cauza chistului nu imi vine regulat si mi-a dat tratament acum am terminat tratamentu iar dupa Craciun merg din nou la control