e.coli

Boli genitale feminine

Postata de AalexandraA cu 12 ani in urma.

Buna.Am o problema si vreau sa stiu daca pot scapa de ea.A infectie urinara E.coli si am incercat cu foarte multe tratamente si tot imi apare dupa 15-20 zile.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul acestei infecţii se face cu antibiotice prescrise doar de către medic numai după identificarea antibioticului/antibioticelor (prin antibiogramă) la care tulpina de E. colii este sensibilă, altfel orice tratament urmat fără sfatul medicului nu va avea nici un efect

adina

acum 9 ani

Buna .Si eu am avut infectie urinara si am incercat cativa ani tratament cu antibiotice fara nici un rezultat, in sensul ca recidiva infectia dupa terminarea tratamentului.Am inceput sa caut un tratament naturist pentru ca din cauza antibioticelor am facut candidoza si am incercat d-mannose cu asparagus de la Swanson.Le-am gasit la o firma in Cluj-Napoca, site-ul lor este www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!