e ceva in neregula cu mine???????

Boli genitale feminine

Postata de ale.maria cu 12 ani in urma.

buna ziua.....am o mare problema...ma ud foarte tare in momentul in care am contact sexual,uneori am orgasm alteori nu..e ceva normal????de fapt incep sa ma ud cand prietenul meu ma saruta,iar apoi cu cat avansam cu atat ma ud mai tare...e stanjenitor...e un lichid transparent...se poate sa fie ceva in neregula cu mine?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Nu, e normal. Nu cred ca ai vrea ca vaginul tau sa fie uscat, in acest caz contactul sexual ar fi imposibil.

TataNicu

acum 12 ani

Nu este nimic in neregula, este chiar super.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Nu este nimic in regula , este vorba de o secretie vaginala cu rol in lubrifiere. Secretiile vaginale necesare lubrifierii mucoasei vaginale au mai multe origini : prin transudare - (eliberarea unui lichid in interiorul vaginului, care este filtrat din vasele sanguine ale peretilor vaginali, in momentul unei stimulari sexuale, directa sau indirecta), glandele Bartholin (aflate in grosimea labiilor mari, lubrifiaza intrarea vaginala), secretia glerei cervicale (caracteristica perioadei de mijloc a ciclului).

Lory

acum 12 ani

Referitor la umezeala in exces, la mine se intampla exact contrariul. Nu ma umezesc deloc, nu pot sa am orgasm, daca folosesc lubrifiant se usuca instantaneu si devine lipicios iar contactul sexual este imposibil. Care ar putea fi problema?

toma necredinciosul

acum 7 ani

La cap e ceva in neregula :))