dureri vaginale

Boli genitale feminine

Postata de ramona364 cu 12 ani in urma.

Buna dimineata! In urma cu 5 sapt am suferit o criza de rinichi,am urmat un tratament insa de ceva vreme am o durere vaginala mai intensa dupa ce urinez..am mereu senzatia ca nu am urinat suficient.intrebarea mea ,ar fi daca aceea durere poate fi provocata de la eliminarea calcului renal sau pur si simplu e cazul sa consul un medic ginecolog?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din cele descrise de d-vs probabil este vorba de o infecţie urinară (favorizată şi de prezenţa litiazei renale sau a unei infecţii genitale). Ar fi recomandat consultul unui medic precum şi efectuarea analizelor de urină (sumar de urină şi urocultură) şi chiar de sânge (hemoleucograma)

adry

acum 12 ani

daca te doare cand urinezi nu te poate durea vaginul pentru ca femeile urineaza prin uretera nu prin vagin. din pacate multe femei nu isi cunosc suficient de bine corpul. Cat despre simptome, pot fi sau de la o infectie urinara sau de la eliminarea calculilor renali. si eu am calculi renali si patesc destul de des ca si tine.bea multe lichide. bafta si sanatate multa