Dureri sub abdomen

Boli genitale feminine

Postata de 100770 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
De doua zile ma confrunt cu o durere ascutita exact sub burta, deasupra organului genital,am 42 de ani,si pana acum nu am avut asemenea senzatii.Durerea se ascute si merge in sus pe spate.Ciclul menstrual ,de aproape un an este regulat,dar f.f.putin,iau anticonceptionale de 8ani.
Va rog mult,un sfat.

Va multumesc.
Cu respect,
Ramona

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o evaluare clinico-biologica pe o sectie de medicina interna ( analize de laborator, ecografie abdominala cu vizualizarea sistemului reno-ureteral, etc); de asemenea, este indicat sa consultati si un medic ginecolog.

Ale

acum 11 ani

si eu am avut aceeasi problema si mi s-a descoperit un chist ovarian.iti recomand un eco pelvin.O zi buna!

acum 11 ani

Multumesc mult

Elena

acum 10 ani

Nu stiu ce se intampla

nicoleta

acum 8 ani

Buna de cateva zile am niste întepaturi ascutite aproape sub burta ma îngrijorez