Dureri pelviene zi de zi?

Boli genitale feminine

Postata de Anna cu un an in urma.

Buna ziua, am 22 de ani și acum 4 ani am avut dureri pelviene persistente, diagnosticul fiind anexita bilaterala. Acum doi ani am avut din nou dureri pelviene și de mijloc, am făcut analize de urina de sange și secreții care au ieșit bine la fel și ecografia transvaginala, Dr ginecolog mi-a prescris anticoncepționale eu având și dureri mari la menstruație și scurgeri abundente, timp de doi ani m-am simțit bine, anul trecut în octombrie le-am oprit anticoncepționalele, iar după 6 luni aceaasi durere a revenit, am făcut din nou analize de sânge de urina, secreții, totul a ieșit bine, durerile sau inflamația nu trece nici cu analgezice, este zi de zi și nu știu ce să mai fac. Endometrioza are aceste simptome și în afara menstruațiilor?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/20-de-cauze-ale-durerilor-pelvine_8343