dureri pelviane

Boli genitale feminine

Postata de danavasilescu cu 10 ani in urma.

Buna. As dori si eu un sfat. Am 17 ani si de 4 luni mi-am inceput viata sexuala! Tot cam de atunci am inceput sa am dureri in zona ovarelor inainte de ciclu menstrual cam cu 4 5 zile. De o luna doua am dureri si dupa terminarea menstruatiei cateva zile. Luna trecuta m-au durut de la terminarea ciclului pana la urmatorul. Tin sa mentionez ca la contactul sexual am folosut prezervativ de cele mai multe ori! Cand nu am folosit am fost doar cateva penetrari fara sa ejaculeze sau sa fie macar pe aproape. Ma doare de obiceu doar dimineata uneori mai tare alte ori simt doar un disconfort, cu dureri de cap si rar cu stare de greata. Ce poate fi?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi o boala inflamatorie pelvina; este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare: ecografie abdominala ( transvaginala), examen al secretiei vaginalean etc.