Dureri menstruale

Boli genitale feminine

Postata de kriskris cu 9 ani in urma.

Buna!De citeva luni,in prima zi de menstruatie am dureri menstruale foarte puternice.Daca nu beau pastila nu pot sa suport durerea.Pina mi s-a intimplat ca am avuto durere foarte mare + ameteli + senzatie de voma si hemoragie din nas...Va rog sa imi raspunde-ti cit mai curind daca e ceva grav si cind ar trebui sa merg la medic.Multumesc mult :)

Raspunsuri (3)

aspen

acum 9 ani

Pt dureri menstruale iti sugerez praf de scortisoara, luat dimineata, pe stomacul gol, pe toata durata ciclului. Poti sa-l pui in cafea (daca consumi) sau lapte.

kriskris

acum 9 ani

ms mult :)

Nanu_123

acum 9 ani

Ceaiul de codita șoricelului (infuzie) băut înainte si/sau in timpul menstruației are efect de reducere substanțială a durerilor menstruale.