dureri menstruale care persista

Boli genitale feminine

Postata de Iulian.Vancea97 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Imi cer scuze daca am gresit categoria, iubita mea are 17 ani, ne am inceput viata sexuala de 2 saptamani jumate, a avut sangerari slabe timp de vreo 4 zile dupa primul contact, iar acum o saptamana am incercat din nou si a sangerat foarte putin doar dua vreo 2 ore, tin sa precizez ca de fiecare data ne-am protejat. Acum cateva zile a venit menstruatia si o durea tare, nu insuportabil dar tare, ieri menstruatia a trecut dar durerea inca persista. Menstruatia a fost normala doar curgea putin mai mult sange decat de obicei si a intervenit durerea, pana acum nu o durea. Vreau sa stiu daca e normal sa o doara asa cand a venit menstruatia si ieri a trecut si inca o doara sunt cam 6 zile si o doare cam la fel, dar nu e insuportabil e un discomfort o durere normala. Va rog sa imi spuneti daca e normal sau daca e vreo infectie sau paote sa fie o inflamare pentru ca a fost prima menstruatie dupa dezvirginare. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Iulian.Vancea97

acum 9 ani

precizez ca aceasta durere se resimte mai mult ca usturime *