Dureri la 2 saptamani dupa montare DIU

Boli genitale feminine

Postata de bellaarabel cu 13 ani in urma.

Buna ziua, stie cineva cat poate sa persiste durerile dupa montarea unui sterilet?
Mi-am montat de aprox. 2 sapatamani si am niste dureri ingrozitoare si ma doare asa tot corpul, cred ca am si febra. Tin sa precizez ca m-a durut ingrozitor si cand l-am montat dar la cateva zile imi trecuse. Acum ma doare iar foarte tare nici nu pot sa stau la birou si din pacate sunt si la servici.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Este necesar sa va intoarceti de urgenta la medicul dvs ginecolog (sau in cazul in care acest lucru nu este posibil, sa mergeti de urgenta la un medic ginecolog. Nu este normal ce vi se intampla, este posibil ca steriletul sa fi fost plasat gresit sau sa se fi deplasat ceea ce pe langa starea pe care o aveti, poate anula si protectia.

bellaarabel

acum 13 ani

Oricum de protectie nici nu pot sa vorbesc ca nu am avut contact. Ca ba am sangerat ba acum cand mi s-a oprit sangerarea m-au luat durerile si de doua saptamani stam pe bara. Imi e si frica sa ma duc mai ales ca eu sunt patita. Dupa cezariana am fost infectata cu un streptococ si tare mi-e frica sa ma duc iar prin ginecologi. Doamneee nu iar!!!! Oricum iti multumesc mult de sfat.

Iuli

acum 13 ani

Inteleg dar este necesar, sa nu apara vreo infectie. E posibil sa respingeti steriletul caz in care se pune altul (existand mai multe feluri din mai multe materiale) sau se ia o decizie. Puteti merge la alt ginecolog daca doriti. Sanatate!

adelina

acum 10 ani

mi-am montat sterilet ma doare burta ingrozitor