dureri in timpul actului sexual

Boli genitale feminine

Postata de roxa328 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am 37 de ani și sunt căsătorită și am 2 copii și o viață perfect normală. Îmi iubesc la nebunie soțul și el pe mine și aveam o viață sexuală absolut încântătoare până acum vreo 2 luni… de fiecare dată când încercăm să facem dragoste pe mine mă doare extraordinar de tare, pentru că nu mai reușesc să mă umezesc ca până acum. N-am nici cea mai vagă idee ce mi se întâmplă și pentru o vreme am strâns din dinți, doar că nu prea mai pot. Durerile sunt din ce în ce mai mari și, chiar dacă am încercat cele mai scumpe lubrifiante, nu s-a rezolvat nimic de durată, ci doar pe moment.
Stiti cumva ce ar putea sa fie? Aveti vreun remediu pe termen mai lung...?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

Misha

acum 10 ani

posibil candida sau raceala la ovare. Incearca candy clear 5 sau urinar pentru inceput. Daca tot nu trece, mergi la ginecolog

roxa328

acum 10 ani

Va multumesc pentru raspunsuri.
M-am rezolvat cu vizita la ginecolog – o doamnă foarte drăguță și experimentată care mi-a explicat pe îndelete ce mi se întâmplă și ce e de făcut. Pe scurt, mi-a recomandat un remediu 100% natural 3în1 care lubrifiază, hidratează, repară și protejează mucoasa. Feminella Hyalosoft îi spune și am folosit 1 ovul vaginal pe zi, timp de 10 zile. Sinceră să fiu, mi-a convenit mult și prețul, că am dat nu mai mult de 25 lei. Partea bună cu Hyalosoft este că oferă o refacere completă a mucoasei vaginale, nu doar o rezolvare pe moment, așa cum fac lubrifiantele. Înțeleg că e o problemă de vârstă și de hormoni, că mucoasa nu mai e la fel de elastică așa cum era la 20 ani, dar Feminella Hyalosoft pentru mine pot să spun că și-a făcut pe deplin treaba și o folosesc acum și de întreținere, 1 ovul de 2 ori pe săptămână.

Mincinoaso

acum 10 ani

Ai plasat acest post numai ca sa faci reclama la aceasta tampenie de produs !
Se vede de la o posta. Daca ai fi atat de desteapta cat ai fost de uscata ti-ai fi dat singura seama.
Dar nu ai fost nici uscata si nici desteapta.