durere vagin si durere in timpul actului sexual

Boli genitale feminine

Postata de mocanu cristina cu 13 ani in urma.

ma numesc cristina am 20 de ani si as avea o intrebare sa va adresez,dar dupa ce va spun problema mea.De 2 ani de cand am nascut fetita am dureri in timpul actului sexual,si chiar daca nu am contact sexual cand si cand tot am niste usturimi chiar si mancarimi uneori,iar "peretii" vaginului mi se pare ca sunt inflamati ,am nascut normal.dupa toata povestea scurta a mea o sa va puneti intrebarea de ce nu am duc sa ma consulte un medic specialist,dar problemele sunt urmatoarele 1 nu am bani nu munceste nici sotul nici eu abia avem de nevoile casnice pt noi si fata,2 nu am un doctor de familie pentru ca nu am platit cas-ul,asa ca as avea o rugaminte la dumneavoastra daca se poate sa-mi spuneti un ceai natural,un antibiotic,niste ovule ginecologice,va rog ajutati-ma cu ceva care sa fie bun si sa-mi treaca

Raspunsuri (3)

Pena

acum 13 ani

Daca ai mancarimi sunt foarte bune ovulele CERVUGID. cOSTA CAM 20 LEI, 10 ovule. Te poti spala cu apa calda in care pui o lingura de bicarbonat de sodiu, alimentar sau din farmacie. Gasesti si un ceai ginecologic la magazinele tip plafar cu care poti face spalaturi. Daca crezi ca ai o rana, poti folosi ovule CERVIRON. Ovulele se pun timp de 10 zile pe luna, imediat dupa ciclu, 2-3 luni. Este posibil sa ai o ciuperca ce se transmite si deci sa aiba si sotul si sa ti-o retransmita, daca nu faceti tratament impreuna. Tratament primesti de la medic la care poti merge chiar daca nu esti asigurata. Mergi la un cabinet particular, platesti consultatia, in jur de 50 lei, primesti tratament adecvat. Eu ti-am scris de ovule in cazul in care nu vrei ori nu-ti permiti sa mergi la dr. Sanatate.

mocanu cristina

acum 13 ani

mersi de rsp nu am bani pentru a merge la doctor,o sa incerc ce mi-ai prescris,sper sa treaca

carmi

acum 13 ani

lasa-mi un mesaj cu adresa ta si tf pe [email protected]