Durere pe labii

Boli genitale feminine

Postata de Miss Bunny cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am de vreo 2 zile o durere pe labia dreapta. Nu este vorba despre Glanda Bartholin pentru ca este pe deasupra labiei si nu in interior. La palpare este tare si foarte dureros, parca ar fi un cos subcutanat inflamat.
Este posibil sa fie asa ceva sau ce anume? Ce as putea sa iau ca si tratament?
Pentru durere si inflamatie am luat Ketonal Duo sau durerea revine si inflamatia nu scade. Am facut bai caldute in sezut, sincera sa fiu nu stiu ce sa ii mai fac.
Astept un raspund de la dumneavoastra. Multumesc

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un control la medicul ginecolog pentru evaluarea corecta a simptomelor si stabilirea unui diagnostic.

lordine

acum 10 ani

se pare ca prezint aceleasi simptome, mi-ai putea spune care a fost diagnosticul?

d

acum o luna

buna,
ai fost la medic, ți-a dat un tratament, care a fost diagnosticul?