durere ovar

Boli genitale feminine

Postata de user51540 cu 12 ani in urma.

durere la ovarul drept, la o saptamana de la incheierea ciclului menstrual! asa este in fiecare luna! dureaza cateva zile! durerea nu e persistenta, apare si dispare!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi indicat sa consultati medicul curant pentru o examinare clinica, sabilirea caracterului durerii (poate fi o apendicita, o anexita), eventual realizarea unor investigatii imagistice (ecografie abdominala). Ovarul este un organ si nu o zona dureroasa.

Patricia

acum 10 ani

poate sa fie apendicita daca dureaza de 9 luni ?