durere in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de andreea1988 cu 14 ani in urma.

Buna seara,

imi cer scuze daca mesajul nu e postat unde trebuie, dar sunt noua pe forum si nu stiu exact ce si cum.

Numele meu este Andreea si am 20 de ani.

De ceva vreo ( o saptamana si jumatate, poate doua ) am o durere in zona genitala, pe partea stanga, in zona labiei mari.E o durere suportabila, dar sacaitoare.Sunt momente cand simt si un fel de arsura.O sa merg si la ginecolog, dar as vrea sa merg cat de cat pregatita, sa stiu ce ma poate astepta.Poate ar trebui sa metionez si faptul ca sunt virgina.

Va multumesc tare mult, pentru orice raspuns !

Andreea

Raspunsuri (19)

andreea1988

acum 14 ani

Ma scuzati, de emotii am scris 20 de ani, in loc de 21 !

Andreea

raluca

acum 14 ani

Este posibil sa ai o anexita, sa fii racita...Mergi la un control medical. Sanatate!

andreea1988

acum 14 ani

Multumesc mult !

Andreea

mariaioana99

acum 14 ani

Este vorba de Vulvodinia - durere cronica sau un disconfort la nivelul vulvei (zona inconjuratoare partii exterioare a vaginului) care dureaza trei luni sau mai mult, fara a fi prezente evidente ale unor afectiuni dermatologice sau ginecologice. Vulvodinia este de obicei caracterizata de senzatii de usturime, strangere, iritatie a zonei. Cea mai frecventa plangere este prezenta senzatiei de arsura.
citeste mai multe aici //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/vulvodinia_5557 si te vei lamuri.

andreea1988

acum 14 ani

Am inteles ! O sa merg cat mai curand posibil la un control, multumesc din suflet !

Andreea

Dariaaa

acum 14 ani

Zona mea genitala este cam"urata" dupa cum s-ar spune.Culoarea este rosiatica,inchisa la culoare,Chiar si pe langa zona...ce pot face?

andreea1988

acum 14 ani

n-o sa se prea vada mesajul uat aici, trebuia cred sa adaugi un mesaj nou, dar nu-i nimic.Cred ca trebuie sa consulti urgent un ginecolog !

Andreea

andreea

acum 13 ani

bafta:*:*:*:

iry

acum 11 ani

Buna.sunt inca virgina insa am incercat intr o seara cu prietenul meu ceva,si m a oprit o usturime in zona genitala,care este cauza?

Iordache

acum 10 ani

Inceaca: http://www.erectiiputernice.blospot.ro pt. infromati

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Victoria

acum 10 ani

Buna ziua ma numesc Victoria,am dureri mari da suportabile in partea stinga jos,cite o data dureri la urinare si usturime de cele mai multe ori.......din ce cauza toate aste?astept raspuns multumesc mult.

Utilizator11589570549

acum 3 ani

Buna ! Am 18 ani ,Ma doare rau cand ma apas pe.....in partea dreapta ,stie cineva de ce ?