Durere in fosa iliaca stanga

Boli genitale feminine

Postata de Gabriela9239310 cu 11 ani in urma.

Dupa 2 luni de exercitii fizice abdominale ( 50 miscari dimineata si 50 miscari seara, la aparat ), simt durere in fosa iliaca stanga, numai atunci cand fac exercitiile respective. Durerea este similara celei din apendicita, dar eu am scos apendicele in urma cu 6 ani. Ce ar putea fi? Sa incerc cu antiinflamatoare, ar putea fi un chist ovarian?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cauza durerilor poate tine de peretele abdominal ( posibila hernie), de sfera genitala ( anexite, etc), intestinala, ureterala, etc.
Este recomandat sa consultati medicul internist ( cu efectuarea ecografiei abdominale).

Gabriela9239310

acum 11 ani

Va multumesc, voi efectua o ecografie!

adrian

acum 9 ani

buna. si eu am patit acelasi lucru, vroiam sa stiu ce ai facut? A trecut de la sine?