durere.help

Boli genitale feminine

Postata de sara7139 cu 14 ani in urma.

Bunà ziua tuturor,am si eu citeva intrebàri la care sper sà primesc azi raspuns,inainte douà saptàmini imi face-am griji pentru cà,nu-mi venea mentruazia pentru cà mi-a intirziat 10 zile am avut normal insà am ramas incontinuare cu durerea pelivianà si durere de sinii(asa dureri asemànàtoare am cind imi vine menstruazia de sinii si burta jos ma doare),intrebarea mea este posibil sà fiu insàrcinatà??si de ce mai am durerele de burtà si sinii??posibil sà am o dereglare de hormonii? am 39 anni nu am fost niceodatà bolnavà(grav).astept ràspunsurile voastre mult,multumesc si multà sànàtate multà.

Raspunsuri (1)

IonVasile

acum 14 ani

Problema ar fi intarzierea timp de 10 zile a menstruatiei. Sunt posibile ambele variante, mai ales luand in calcul varsta dvs.: atat o sarcina cat si o dereglare hormonala (pregatirea organismului pentru premenopauza). Care sunt cauzele cu exactitate va stabili medicul ginecolog in urma consultatiei locale si eventual a ecografiei.