Durere groaznica de ovare

Boli genitale feminine

Postata de MembruMobileApp303492 cu 8 ani in urma.

Bună seara. Am 17 ani, am o problema destul de grava. Ma dor foarte rău ovarele, mai ales când ies afara,peobabil fiind din cauza frigului. În trecut, când eram mica am avut de 2 ori candida cu e coli, mi s a prescris zinat dar și acum mai am scurgeri vaginale ușor gălbui și abundente. Astfel, durerea se manifesta prin dureri la spate în zona rinichilor, dureri f mari de ovare în ambele părți, stomac umflat, stare ușoară de voma, oboseala foarte mare, uneori și când strănut ma dor ovarele. Țin sa precizez ca mi am început viata sexuala acum jumătate de an, iar unele poziții sunt insuportabile de dureroase din cauza durerii de ovare. As avea nevoie de un sfat, tratament..
Imi este teama de infertilitate

Raspunsuri (3)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va recomand sa consultati un medic ginecolog pentru consult si tratament de specialitate. Odata cu inceperea vietii sexuale consultul la medicul ginecolog trebuie sa se faca cel putin in fiecare an chiar daca nu va supara nimic .

sorinapencea

acum 8 ani

Si eu iti recomand sa mergi la un consult ginecologic.Este cea mai buna solutie pentru tine.Eu de exemplu merg la un medic extraordinar,la domnul doctor Silviu Istoc,la care m-am si operat laparoscopic pentru ca am avut endometrioza.Dansul are foarte multa rabdare si iti raspunde la fiecare intrebare.Multa sanatate iti doresc!

a359

acum 8 ani

Si pe mine ma dor ovarele si mi-e groaza de ce mi-ar spune medicul ginecolog...