Durere acuta ovar

Boli genitale feminine

Postata de Michely cu 8 ani in urma.

Buna ziua, ma confrunt de vreo 3 ani cu dureri ingrozitoare ale ovarului stang. In general cand imi este frig la picioare si inainte de menstruatie cu vreo cate zile ma apuca o durere ascutita in zona ovarului. Durerea merge pe picior in jos, pana in genunchi simt ca amortesc de durere. Cedeaza la antiinflamatoare.
Am fost la ginecolog, mi-a facut ecografie si mi-a spus ca ovarul e sanatos, nu are nimic.
E medicul cu care am nascut acum 9 ani si stiu ca era bun, aveam incredere in el, insa acum nu prea pun baza pe ce mi-a spus.
Durerile nu au fost tot timpul prezente in cei 3 ani, au mai disparut perioade lungi se timp, au reaparut.
Acum, au reaparut si sunt crunte, pur si simplu nu le mai suport. Cine ma poate indruma la ce medic sa merg ? Ce ar putea fi?
Eu sunt sigura ca este de la ovar, medicul mi-a spus ca ar putea fi de la coloana, poate e presat un nerv.
Multumesc.

Raspunsuri (2)

Cristina

acum 8 ani

Eu pot sa-ti recomand sa mai vezi un medic, este specializat pe tot ceea ce tine de fibroame si afectiune ginecologice. Eu la dumnealui m-am operat de un fibrom, laparoscopic, Eu am fost foarte speriata cand am aflat ce am, dar acest om a reusit sa ma calmeze, mi-a explicat ce inseamna si mi-a redat speranta. Puteti sa mergeti cu incredere la el, pentru orice problema pe care o aveti! Eu vi-l recomand cu mare drag!

Michely

acum 8 ani

In ce judet? Eu sunt din Brasov.