durere abdominala

Boli genitale feminine

Postata de PITICUTZA cu 12 ani in urma.

va rog sa ma ajutati am 21 de ani ,si am de ceva timp o durere abdominala insotita de niste intepaturi foarte puternice in dreptul ovarelor, eu am probleme si cu rinichi,ce imi recomandati da iau ca tratament,fie el medicamentos sau naturist,astept urgent raspuns de la dumneavoastra nu sunt asigurata si nu-mi permit sa merg la medic deci e foarte important raspunsul dvs multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in lipsa unui consult medical nu se recomanda sa urmati vreun tratament in necunostinta de cauza. in functie de tipul de durere puteti sa luati antialgice, antispastice, prokinetice, etc., dar fara a cunoaste cauza acestor dureri, exista riscul sa mascati durerea unei afectiuni care nu poate fi vindecata doar prin administrarea acestor simptomatice. dupa cum ati scris, durerea poate sa fie tot de la rinichi, sau de la ovare, sau intestinala sau iradiata de la nivelul altor organe.
ne-ati putea scrie mai multe detalii despre afectiunea dumneavoastra la rinichi si despre aceasta durere, in ce context a aparut, cand si cum se manifesta si daca mai exista si alte simptome?

va urez o zi buna