dupa extractie sterilet..

Boli genitale feminine

Postata de petra2279 cu 13 ani in urma.

cu aprox. 2 luni in urma am hotarit extractia steriletului, totul a decurs normal.
problema e ca dupa o saptamina de la extractie mi-a aparut o scurgere vaginala de cul. alb- galbuie cu miros intepator dar care nu imi provoaca dureri sau mincarimi.
singura problema ii mirosul acestei secretii? ce poate fii?ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (17)

Iuli

acum 13 ani

Sa mergi la ginecolog.

nikole-hd

acum 13 ani

Ginecologul este singurul in masura sa-ti poata spune daca este vorba de o infectie sau nu. Si eu sunt purtatoare de sterilet si as vrea sa stiu cat de dureroasa e extragerea lui. E mai dureroasa ca montarea?

petra2279

acum 13 ani

nu, stai linistita. oricum iti face o injectie in uter apoi in citeva minute mai putin de 5 min.iti extrage steriletul. Eu personal am simtit o durere asemenea unei piscaturi, deci nedureroasa.

beatriz

acum 9 ani

si eu am sterilet de 2 ani si ma doare pe sub burta cand am bagat degetul sa controlez virul am simtit steriletul putin iesit maine am programare la medic.oare de ce mia coborat? oare sunt insarcinata?oare doare extragerea? cand
mi la pus ma durut enorm

mihaela_david71

acum 8 ani

dupa ce lai scos ti-au dat ovule si antibiotic sa iei?
daca nai luat trebuia sa iti dea eu lam scos si ma simt foarte bine deci daca vrei sa vb cautama la id mihaela_david71

Oliana

acum 8 ani

Steriletul se extrage fara anestezie. Nu simti nimi o durere...decat dupa extragere. O usora durere de burtica asemanatoare cu cea de la ciclu, care trece in max 30 min.

Petronela

acum 7 ani

Buna.am 18 ani si am o fetita de 3 ani perfect sănătoasă..dupa un an de la nasterea ei am pus sterilet de cupru in forma de T si nu am simtit nimic cand mi la montat...astăzi 02'06'16 lam scos si vreau sa va zic ca nu doare e doar o senzatie naspa si e foarte sigur

Furdui Oana

acum un an

Ce a mai p***a decizie din viața mea,după un an jumătate de la montarea steriletului Mirena hormonal am intrat intr-o depresie gravă ,anxietate,plus ca in decurs de 3 luni de zile am luat 11 kg și de coșuri nu va mai spun,multe femei se plâng ca după aceasta porcărie s au confruntat cu depresie ,cei n-ai urâți ani din veata mea,regret amar

Ancuța

acum un an

Pentru dna Furdui.Bună ai intra în depresie și ai luat kg în plus de la început sau după un an jumătate.Și eu am avut Mirena și la aproape 3 luni l-am expulzat cu o sângerare ambundentă ajunsă la urgență ca să oprească sângerarea.Și eu aveam poftă de mâncare.

Furdui Oana

acum un an

După implantare,acum l am scos îmi pare rău pt că atunci l am băgat dar de unde sa știu că nu te avertizează nimeni...

Ancuța

acum un an

Așa este nu îți spune nimeni riscurile.Și nici ce nu ai voie să faci și ce nu . Și eu mă confruntăm cu sângerări aproape zilnic de nu mai știam.Timp de trei luni parcă a fost un plus de asta avem și poftă de mâncare.

Adela

acum un an

Buna, ce ai simtit dupa extractie? Eu sunt in a tréfa zi dupa extractie si ieri nőtte m-am simtit enorm de anxioasa. In cat timp ai putut sa te cureti de "porcaria " aceasta?

Ancuța

acum 11 luni

Bună Adela.Nu am simțit mai nimica pentru că al meu ieșise mai de tot firele ieșiseră din vagin afară se vedeau atârnând.Eu am fost la urgență că m-am speriat când am văzut firele și a început și o sângerare ambundentă se umplea tamponul foarte repede.Poate la mine a ești și din cauza că eram și la ciclul și aveam și dureri și poate a ești și de la efort mai mare.Dar ție îți dădea poftă de mâncare?

Geanina7133453

acum 8 luni

Cătălina
Pentru dna Furdui

Am sterilet Mirena de 5 ani. Nu am avut absolut nicio problema care sa-mi creeze neplăceri, din contra, eficienta lui pt chistul endometriozic a dat roade. L-a tinut sub control. Săptămâna viitoare trebuie sa fac extracția acestuia pentru ca sunt deja 5 ani de la montarea lui și cam asta e perioada lui de valabilitate.

Oana dumitrita

acum 5 luni

Cînd am scos steriletul din mine era în carnat și l-am scos și cînd este frig mă doare jos foarte tare ce trebuie sa fac

Oana dumitrita

acum 5 luni

Astăzi mo durut trompele unde o stat steriletul în mine cînd se lasă frig mă doare jos foarte tare și tot ma apăs să nu mă mai doară ce trebuie sa fac

Oana dumitrita

acum 5 luni

Cum as putea eu să fac sa nu ma mai doară în Nauntru