Din ce cauza sângerez, după contact sexual?

Boli genitale feminine

Postata de Maria cu un an in urma.

Bună ziua! Am avut o pauza de 9 luni fără sex. Perioada menstruala a trecut de 7 zile. Am avut contact cu soțul meu, a urmat o sângerare ușoară următoarea zi, iar acum o sângerare mai abundenta chiar în timpul contactului. De data asta fără dureri, prima dată au existat dureri. Iar din cauza lipsei fără sex am avut o perioada foarte proastă. Sunt foarte ingrijorata😒 Am nevoie de un sfat, dacă este din cauza acestei pauze sau este altceva mai grav. Menționez ca în acea perioada aveam dureri de ovare, în lipsa sexului...

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/sangerarea-dupa-actul-sexual_8790