Despre fibromul uterin

Boli genitale feminine

Postata de BAndLor cu 12 ani in urma.

Am 22 ani si am fost de curand la control si la eco mi-a descoperit ca am un fibrom de jumate cm, acum jumatate de an am fost la un alt medic si atunci nu am avut nimic ,a fost totul perfect, se poate in timpul acesta sa apara acest fibrom?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Ac***a in vedere cat este de mic (jumatate de cm...) este posibil fie sa fi aparut intre timp, fie sa nu il fi vazut primul medic. V-as recomanda o alta parere, doarece a treia posibilitate ar fi ca acest al doilea medic sa nu fi pus un diagnostic corect. Eu din cate stiu fibromul apare rar la aceasta varsta.

BAndLor

acum 12 ani

Si eu m-am gandit deoarece primul medic este medic conferentiar, dansul este medicul meu dar nu am putut merge la el la control deoarece este in alta localitate si am fost la cel de-al doilea medic cel care mi-a zis de fibrom ,dar acesta este tanar. multumesc