despre anexita

Boli genitale feminine

Postata de VERA MIHAELA cu 15 ani in urma.

Buna!Mi-am facut de curand o ecografie si mi-a descoperit ca am un ovar inflamat(2.5 cu 3.5)si mi-a dat tratament.Ce se poate intampla in cazul in care nu imi trece cu acest tratament.Credeti ca ar trebui sa merg si la un medic ginecolog?Unde se poate ajunge daca nu ma tratez la timp?va multumesc pentru raspuns!!!!

Raspunsuri (8)

andrei178

acum 15 ani

Pai tratamentul nu ti l-a prescris un ginecolog? Trebuie sa ti se stabileasca cauza inflamatiei ca sa faci un tratament adecvat. In cazul in care nu faci nimic, ca in orice afectiune, risti sa-ti complici starea ovarului. sanatate!

Florian Alex

acum 15 ani

Poti ajunge si la infertilitate daca nu tratezi la timp si corect anexita. Mergi neaparat la medicul ginecolog, el va stii ce tratament sa-ti prescrie sa vindece anexita.

emilia69113249

acum 15 ani

Raspunsul pe care ti la dat Csara este foarte bun.Eu mai adaug ink faptul k anexita se vindeca in timp,poate chiar un an sau doi,dar k sa se vindece trebuie sa urmezi un tratament adecvat si sa respecti indicatiile medicului.Parerea mea este k pe langa tratamentul prescris de medic poti incerca sa folosesti si tratamente(leacuri babesti)naturale k sunt foarte bune.Sanatate

VERA MIHAELA

acum 15 ani

Buna!Am obeservat astazi ca am o scurgere gelatinoasa-transparenta si groasa.Din cate am citit cred ca este vorba de la ovulatie.Voi ce credeti?Nu am zilnic asa ceva,si de aceea ma ingrijorez.

andrei178

acum 15 ani

Este atat de general ce descrii... e ca si cum ai intreba daca merele si branza sunt alimente, sigur ca sunt si totusi sunt doua chestii diferite:)) Ce vreau sa spun? Ca ceea ce ai relatat poate fi ovulatie, dar poate fi si altceva, ceea numai o analiza din secretie iti poate spune cu certitudine. Nici macar un ginecolog cu experienta, desi intuieste cu probabilitate de 99,99% ce poate fi o scurgere, tot recomanda o analiza. Deci, ca sa stai linistita, mergi la un control. Numai Bine!

VERA MIHAELA

acum 15 ani

multumesc mult ptr raspuns

cristian452

acum 15 ani

am shi yo anexita shi am fakut tratament in jur la 400 euro shi nu mia ajutat,mia trekut un timp shi dupa asta iar mau luat durerile enorme.akum folosesk ceai de ierburi tot de la o baba shi kiar ajuta,sa fie intrun ceas bun kind o spun,au fost momente ka nici nu ma puteam skula din pat am baut putin ceai shi am simtit efekt...

suteu mirela

acum 13 ani

am avut candidoza timp de vreo zece ani si dupa multe chinuri si probleme, am scapat pana la urma dupa ce am incercat toate tratamentele posibile........am luat timp de 7 zile metronidazol iar seara cate un ovul de clotrimazol. De atunci pot sa spun k sunt tare fericita