Dereglărisi dureriîntr-oparte?

Boli genitale feminine

Postata de Alexa Dorina cu 10 luni in urma.

Bună ziua, am sterilet Mirena si sangerez continu de doua luni il am ,41 de ani este normal? Mie doctorul mia zis ca da .Mulțumesc aștept răspunsuri

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua! Durerea si sangerarea neregulata pot fi efecte secundare ale Mirenei. Sangerarea neregulata poate sa apara in primele saptamani sau luni dupa insertia dispozitivului. In general, aceste efecte secundare ar trebui sa se diminueze dupa primele luni de utilizare. Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra daca sangerarea dureaza mai mult de 7 zile sau este prea abundenta. De asemenea, daca durerea este severa sau persista, este important sa se consulte medicul dumneavoastra.