De la ce

Boli genitale feminine

Postata de bebyta 87977 cu 13 ani in urma.

Imi curge o secretie alba si mai branzoasa , nu am dureri vaginale sau vreo alta simptoma .. e ceva normal sau de la ce este? [am 18 ani]

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 13 ani

Aceasta secretie este mai abundenta, are un miros specific?
Daca este abundenta, are miros si isi schimba culoarea nu este normala. Poate fi o candida (provocata de consumul antibioticelor) sau ceva mai complicat

luki

acum 13 ani

daca secretia este alba sii nu este abundenta .fara mancarimi s-au roseata este ok

deea

acum 10 ani

buna ...cn ma ajuta si pe mn ...vreau sa stiu si eu dak am ceva grav...de ceva timp imi tot curge o scurgere alba si branzoasa nu am mancarimi nu am dureri nu ma ustura... nu e rozalie nu e nimik doar atat scurgere alba si branzoasa imi apare pe chilot zi de zi....dak ma spal nu prea mai apaare asa des dar in schimb imi schimb chiloti de 3 4 ori pe zi cand vad cate o pata cv imediat ii schimb ...cn ma poate aj ....am mers si la medic mi sa dat tratament cu ovule dar dupa ce termin taratamentu la fel apare scurgerea,,,multumesc

Adriana

acum 10 ani

Buna ziua! de aproximativ 5 zile, am mancarimi vaginale si o secretie branzoasa.( mentionez ca in urma cu 2 luni, am avut o interventie chirurgicala, dupa care am urmat 3 saptamani de antibiotic, iar in aceste 2 luni, nu am avut decat odata ciclu menstrual) Este posibil ca aceasta problema sa survina in urma antibioticelor, tinand cont ca nu mi-am inceput viata sexuala?
Va rog sa imi spunet-ti ce pot sa fac sa scap de aceasta problema? Pentru ca am oroare de a merge la medicul ginecolog. Astept sugestii! Multumesc!

Yasemine

acum 10 ani

Buna ziua !

Laura

acum 10 ani

Buna ziua! de ceva timp am mancarimi vaginale ,o secretie branzoasa si usturimile care mi au aparut recent dar in urma unui tratament cu antibiotic mi au trecut usturimile..Este posibil sa am probleme cu ovarele deoarece in urma cu un an am fost la docot si mi a dat antibiotice si ovule dar dupa ce termin tratamentu imi apare la fel ..Cine ma poate ajuta ?va multumesc