de ce?

Boli genitale feminine

Postata de krinuta_l cu 12 ani in urma.

de fiecare cand am contact sexual am dueri foarte mari?as putea sti de ce ma doare atat?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ginecologul ce spune?

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerea in timpul actului sexual (dispareunia) poate fi un simptom cauzat de stres, depresie sau alte probleme psihologice însă ar putea fi cauzată şi de o eventuală infecţie prezentă în zona genitală, o infecţie de tract urinar, o infecţie cu Chlamydia (care determină inflamaţii pelviene), de o vulvodinie (durere cronica perineală) sau de tulburările hormonale. Pentru stabilirea unui diagnostic exact ar fi indicat să urmaţi sfatul utilizatorului Iuli şi să consultaţi un medic ginecolog

Bexi

acum 12 ani

Offf ce nasol, eu de 8 ani ma lupt cu durere de genul asta si m-am tratat de nenumarate ori, dar tot degeaba. intre timp am ramas gravida, toata sarcina n-am putut avea contact sexual din cauza durerilor care, in sarcina, s-au agravat, toata sarcina m-am tratat de candida, la 4 luni de la nastere am reusit primul act sexual complet...tot din cauza durerii...io deja sunt ca si impacata cu ideea si singurul lucru ce ma calmeaza din durere este muuuuuuuult lubrifiant, dar si cu el ma doare daca am catusi de putina candida. medicul meu mi-a explicat ca sunt extrem de stramta, asta a zis ca a constatat cand am nascut. si mi-a zis ca dupa ce nasc o sa fiu mai larga si o sa fie mai bine, dar crezi? a zis sotul meu ca e foarte mandru printre tatici care se plang ca nu mai e ca inainte. ca la mine e tot asa de stramt...imi pare rau pentru durerea ta...