de ce?

Boli genitale feminine

Postata de dacianadaciana cu 12 ani in urma.

de ce am durere la avarul stang?oare sa fie trompa infundata?ce trebuie sa fac deoarece am ceva timp de cind tot incerc sa ramin insarcinata si nu reusesc
daciana

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Numai mergand la medic,o sa afli care este problema..poate fi o anexita,si aceasta netratata,pot da infertilitate,obturarea trompelor..mergi la ginecolog,eventual sa faci o ecografie transvaginala,analiza la secretia vaginala din col,papanicolau..trebuie sa faci ceva analize inainte,daca doresti sa ramai insarcinata..

dacianadaciana

acum 12 ani

va multumesc ptr raspuns din pacate sunt intr-o tara (grecia)dar aici in acest oras nu am deloc incredere in doctorii,am mai patit-o cu ei ,deci v-a trebui sa vin in tara ,va multumesc o zi frumoasa,daciana