De ce nu ma umezesc in timpul preludiului sau al actului sexual?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11542751337 cu 5 ani in urma.

Buna. De curand am realizat ca oricat de mult mi-as dori, nu pot sa fiu suficient de uda sau chiar deloc in momentul cand eu si partenerul meu dorim sa facem sex. Aceasta problema este destul de veche, am mers la diferiti ginecologi insa mi s-a spus ca sunt complet curata. Vina partenerului nu consider ca este pentru ca eu simt placere in timpul preludiului insa nu pot sa ma umezesc suficient, iar in momentul in care ma umezeste prin oral, dupa o perioada ma usuc la loc.As dori sa stiu daca exista remedii pentru asa ceva pe langa lubrifiant si daca este grav acest lucru.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/lubrefierea-insuficienta-a-vaginului_687