dc elimin un lichid alb

Boli genitale feminine

Postata de iuli22 cu 9 ani in urma.

buna seara. am si eu o problema in urma cu 2saptamani am facut sex neprotejat cu prietenu in prima zi dupa menstruatie el sa scapat foarte putin in mine.am facut un test de sarcina dar a esit negativ.dar in schimb am niste scurgeri dimineata un fel de picaturi albe si cum e albusu de ou si acest lichid il elimin de mai multe ori pe zi daca dorm si merg la baie il elimin va rog sa ma ajutati si pe mine

Raspunsuri (3)

alinapop82

acum 9 ani

buna! am avut si eu problema asta si am facut un test rapid 3in1 pentru candida, gardnerella si trichomonas Veneris pe care l-am gasit pe shopidoki.ro. mi-a iesit pozitiv pentru gardnerella, adica vaginita bacteriana.

iuli22

acum 9 ani

multumesc frumos dar problema este ca am si niste mancarimi deasupra libiidoului nustiu ce sa fac dar orcum ms frumos cred ca e mai bine un consult ginecologic

iuli22

acum 9 ani

Simptome si semne - Inflamatia se traduce prin pierderi vaginale anormale (leucoree), uneori sangerande, printr-o senzatie de arsura, prin mancarimi. Raporturile sexuale pot fi dureroase (dispareunie). Se manifesta printr-un miros neplacut de peste sau o secretie excesiva, cremoasa, de culoare cenusie sau cu aspect de branza de vaci usturime, dureri intensificate de urinat si de raporturi sexuale, pierderi vaginale anormale (leucoree), uneori sangerande. Uneori se instaleaza si mancarimi violente.