Daca se poate....

Boli genitale feminine

Postata de filipoiu95083 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am fost diagnosticata cu vaginita candidozica si acum iau tratamentul prescris de medic,doar ca dansul nu a precizat daca ar trebui si sotul sa urmeze un tratament.Intrebarea este daca,infectia cu Candida se transmite sexual si daca da, ce tratament ar trebui sa ia sotul?Si va rog sa-mi mai spuneti daca vaginita candidozica poate cauza infertilitate,dat fiind ca de 5 ani nu raman insarcinata, desi analizele noastre sunt toate bune. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 12 ani

Da, trebuie sa ia si sotul intrucat se poate transmite si va reinfectati. Ideal ar fi sa mearga la un medic dermatolog, cu ocazia asta sa faca analize complete sa vada daca totul e ok (daca nu a facut deja) si sa primeasca tratament adecvat. Spermograma sotului este buna? Din cate stiu candidoza nu provoaca infertilitate.