cum tratez ovarele marite ?

Boli genitale feminine

Postata de soldat cu 11 ani in urma.

buna ziua , ma numesc Andra si doresc sa ma puteti lamuri si sfatui in acelasi timp.in urma unui control de rutina la medicul ginecoloc , mi-a descoperit ca am ovarele marite .si mi-a dat tratament cu norfloxacina 400mg si supozitoare timp de 5 zile .insa nu intelg din ce cauza am ovarele marite ,daca este grav si daca afecteaza in vreun fel posibilitatea de a ramane insarcinata ??
de asemenea as dori sa aflu si dupa cat timp trebuie sa aflu daca tratamentul pe care l-am urmat si-a facut efectul ?va multumesc anticipat !

Raspunsuri (6)

soldat

acum 11 ani

va rog din suflet sa imi dati o informatie ,un sfat cu privire la problemele mele. va multumesc si astept cu nerabdare!

soldat

acum 11 ani

vreau raspuns de urgenta .va multumesc

soldat

acum 11 ani

vreau un raspuns de urgenta. va multumesc !

vika

acum 11 ani

eu am aceeashi problema shi medikul ginikolog ma sfatuit sa-mi fac operatzie altfel aceasta boala nu se trateaza shi in nici un caz nu potzi ramine insarcinata fara a trata boala data,pentruka ovarele sunt acoperite de o coaja mai bine spus mai groasa decit trebuie sa fie shi nu are putere sa plesneasca atunci cind nimeresc in ele sperma,trebuie operatzie....

soldat

acum 11 ani

si ai facut aceasta operatie ?esti m-ai bine ? sau ti-a trecut ?
multumesc mult pentru raspuns

alexa

acum 8 ani

Nu e adevarat ca nu poti ramane insarcinata.. eu am aceeasi problema si sunt in luna adoua..