Cum Pot Scapă De Klebsiella SPP Durata In Col ?

Boli genitale feminine Vaginita bacteriana Streptococi, stafilococi si alte bacterii Infectie bacteriana Boli cu transmitere sexuala
+2
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileAppc.laura9 cu 2 ani in urma.

Buna ziua de un an am fost diagnosticata cu Klebsiella SPP mi-a fost despiberita in secreția vaginală am luat o grămada de antibiotice ( Tavanic , Augumentin, Zinat) precum și ovule ( Cevugid , Gynophyllus,Polygynax ,Softigyn,Zifex și Cicatridina) precum zi antiparazitare ( Metronidazol și Trinidazol ) acum încerc un tratament cu prebiotice ( Urivac și Omni Biotic) in paralel cu Ovule ( Cervugid și Softigyn) as avea nevoie de păreri dacă a avut cineva și știe vreun tratament care a dat roade eu sincer nustiu ce sa mai iau ca sa scap de bacterie am citit ca se scapă foarte greu de ea datorită rezistentei la antibiotice . Țin sa menționez ca acum 2 ani am fost internata in spital e posibil ca de acolo sa o fi luat . Am făcut mai multe examene ( urocultura si coprocultura ) si nu a ieșit nimic cât si un ecograf pentru am verifica organele . Cum pot scapă de acesta păcătoasa bacterie ?
Multumesc .

Raspunsuri (5)

Anonim22

acum un an

Hei Laura ai reusit sa scapi pana la urma? Si daca da cum?

MembruMobileAppc.laura9

acum un an

Buna da într-un final am reușit sa scap de ea acum nustiu singur ce ma ajutat pentru ca am luat foarte multe tratamente ….oricum flora vaginală și imunitatea mea au fost foarte afectate am urmat un tratament de refacere cu ovule Viviflor m-au ajutat foarte mult pentru refacerea florei vaginale. Ca sfat feriți-vă cât puteți de spitalele de stat din România din păcate mergeți cu o problema și va întoarceți cu tot felul de bacterii .

Anonim22

acum un an

Laura poti sa imi dai numele medicului care a reusit sa te trateze ce specialitate are in ce oras se afla... intreb pentru o prietena *

MembruMobileAppc.laura9

acum un an

Da eu am cerut mai multe opinii am fost la doamna doctor Breban Ana-Maria și la domna doctor Horge Mirela amândouă sunt pe partea de ginecologie in Cluj-Napoca le recomand sunt chiar bune . Dar am făcut și investigații pe partea de medicina interna , analize . Sper ca prietena ta sa reușească sa scape de aceasta bacterie este foarte păcătoasa foarte rezistența la atibiotice din păcate am ajuns sa ma informez pe site-uri din alte tari pentru ca la noi nuprea găsești informații . Ultimul tratament a fost cu Urivac ( este ca un fel de vaccin pe baza de pastile ) este pentru bacterii in tractul urinar posibil sa fi scapat de bacterie cu ajutorul lui .

Anonim22

acum un an

Laura daca esti amabila .... sa imi scrii pe whatsapp nr tau de telefon amica mea ar vrea sa vorbeasca cu tine mai multe detalii prin telefon... se chinuie si ea de ani de zile.

Scrie-mi mie pe acest numar de telefon si ii voi da numarul tau de telefon mai departea .... doar detalii medicale nimic personal.