cum incep trat cu anticonceptionale?

Boli genitale feminine

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Am luat timp de trei luni milligest,dar medicul mi le-a schimbat acum cu cezarette.milligest erau 21 si 7 zile pauza.mi s-a spus sa iau pana termin luna,si abia apoi sa incep cu celelalte,insa nu am inteles exact in ce zi sa incep.dupa 21 de zile,intrerup milligestul si la vreo doua zile apare mensruatia.sa incep cutia cu cezarette in prima zi de ciclu?s-au sa astept pana trec cele 7 zile de pauza cum era cu miligestul?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Da. La fel ca la celalalt.

CRISINA

acum 13 ani

TREBUIE SA IAU DIANE 35 VREAU SA STIU DACA AM INTALES BINE.Primul medicament il iau in prima zi de menstruatie,il iau 21 de zile si dupa aceea fac 7 zile pauza in zilele astea trebuie sa sa-mi vina ciclul iar dupa 7 zile incep o nouă fâşie.

o stea

acum 13 ani

da.ai inteles bine.trebuie luat seara la aceeasi ora.faci pauza 7 zile si incepi a 8 zi chiar dc nu ti s-a terminat ciclul.