Cu ce medicamente tratez candida krusei depistata printr-un exsmende secretie vaginala??

Boli genitale feminine

Postata de Crina p cu un an in urma.

Buna ziua! Timp de 2 zile am simtit disconfort in zona genitala cu inrosire, putina mancarime si o scurgere alba branzoasa . Mentionez ca nu am simtit durere si nici miros urat. Apoi au disparut aceste simptome. Chiar si asa, a treia zi m-am dus la o clinica sa-mi fac un examen de secretie vaginala unde mi-a iesit candida krusei. Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/candida-krusei_10917

AleM

acum un an

Buna cum ai rezolvat problema cu candida krusei, ma confrunt si eu cu ea