credeti ca e chist.....

Boli genitale feminine

Postata de popa oana cu 13 ani in urma.

spune-mi tu ce ai facut,ce faceti fetelor,cu durerea de burtica ...

Raspunsuri (2)

mara

acum 13 ani

Draga mea...

AC-uri...stiu ca multe o sa ma condamne ca recomand asa ceva..dar la fel ca si tine, m-am tot luptat cu durerile menstruale ani de zile, pana cand medicul meu m-a convins sa le iau.
In plus, de la anumite modificari/dereglari hormonale, aveam si un chist, care nu necesita interventie chirurgicala ci se putea trata cu AC-uri.
Mi-am propus sa le iau strict 3 luni cat dura tratamentul pt chist, dar, au trecut mai bine de 2 ani, si nu am mai renuntat la ele.
De ce?
Pentru ca au tratat in mod miraculos tot disconfortul creat de apropierea menstruatiei, pt ca nu m-am ingrasat nici macar 1 kg, etc.

Medicul tau te poate sfatui cel mai bine, in functie de cauzele acestor dureri!

oana popa

acum 13 ani

multumesc mut ptr sfat.cred ca si eu as lua AC.dar unele care ar putea sa ingrase putin,sunt cam slabuta,cred ca si de la atata sange pierdut.va pup,si astept sfaturi.